Geciktirici Sprey Eczane Resmi Satış, Geciktirici spreyler 39 TL Kampanya Ürün Görseli

Ergenlikte Cinsellik

Geciktirici_Sprey_KullanimiErgenlikte Cinsellik

Ergenlik hormonsal değişimlerin meydana geldiği çocukluktan gençlik çağına geçtiğiniz zamanlardır. Bu çağ da çocuklar çocukluk olayını üstlerinden atarlar ve olgun bir erkek rolüne bürünmeye başlarlar. Ergenlik yaşı ırk, sosyoekonomik ve kültürel şartlar gibi bir çok nedenden dolayı değişiklik gösterebilir. Bu dönem de yaş ortalaması 12-20 yaş olarak kabul edilmektedir. Bu dönem ülkemiz de kızlar da 10-12 erkekler de ise 12-14 yaş araların da meydana gelmektedir.

Toplumsal etkiler ve fiziksel değişimler de oluşan farklıklar ile kız ve erkek çocukları bu dönem de farklı şeyler yaşarlar. Fakat bu süreç hem erkeğin hem de kızın en çok zayıf oldukları dönemdir. Bu dönem de erkek ve kızlar kendisini topluma kavuşturmaya ve toplum da yer edinmeye çalışır ve hormonlarından dolayı cinselliğe bir yönelme başlar. Bu dönem de ergen de hem fiziksel hem de sosyal olarak değişimler meydana gelmektedir.

Ergenlik dönemin de çocuk vücudu ile çok daha fazla ilgilenir ve cinsellik ile tanışmaya başlar . Ergenlik ile birlikte çocuğun cinsel yaşamın da da gelişmeler görülmektedir. Pek çok anne baba çocuklarına bu dönem de çok yanlış davranmaktadır. Ya da nasıl davranacağını bilememektedir. Bu dönem de anne ve babanın çocuklara yanlış davranışı ileri de bireyler de kötü sonuçlara yol açabilir…

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )