Geciktirici Sprey Eczane Resmi Satış, Geciktirici spreyler 39 TL Kampanya Ürün Görseli

Erken boşalmanın 12 nedeni

Erken boşalmanın 12 nedeni

Erken boşalma hemen hemen her erkekte görülen bir durumdur. İnsanlar erken boşalma ile yaşamlarının her anında karşılaşabilirler. Bu sorunun farklı nedenlerden dolayı meydana gelen 12 farklı nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerden 4 tanesi fiziksel sorunlara dayalı olarak gerçekleşirken geri kalan 7 tanesi ise psikolojik etmenlerden dolayı meydana gelen veya yaşadıkları ilişkilerden dolayı meydana gelen sorunlardır. Son 1 neden ise cinsel fonksiyon yani erektil disfonksiyon sorununun da eşlik ettiği karışık tipli bir sorundur. Erken boşalmaya neden olan psikolojik sorunlar ilişkisel nedenlerden dolayı oldukça karmaşık bir hal alabilmekte ve genel olarak da birbirine bağlı olarak meydana gelmektedir. Bu konuları iyi ayırt etmek gerekmektedir. Erken boşalma sorununun insanlarda gösterdikleri etkiler de karmaşık bir hal alabilmektedir. Erkeklerin özgüveni cinsel aktivite sırasında ki başarısızlıkları sonucunda yara alabilmektedir. Bu durum kişilerde huzursuzluk öfke aşağılanma kompleksi hayal kırıklığı utanma ve suçluluk duygusu yaratabilmektedir. Erken boşalan erkekler bu nedenle bilinçli olarak olmasa da partnerlerini ve kendilerine büyük eziyetler yapabilmektedir. Bununla birlikte erken boşalan erkekler ve kadınların aralarında huzursuzluklar meydana gelebilmektedir. Bu durumun üzerine gidilmediği ve tedavi ile ilgili bir şeyler yapılmadığı taktirde sorununuz daha büyük bir şekilde karşınıza çıkabilmektedir. Bu nedenden dolayı erken boşalma sorunu olan bir erkeğin hangi tipte sorununun olduğuna dair çeşitli araştırmalar yapılması gerekmektedir.

12 Farklı erken boşalma nedeni var!

erken boşalma nedenleriErkeklerde kalıtsal olarak veya daha sonradan bir nedenden dolayı kazanılabilen erken boşalma meydana gelebilir. Bu sorun ise 5 farklı tipte incelenebilmektedir. Bu 5 tip erken boşalma şöyle sınıflandırılabilmektedir: Nörolojik sisteme bağlı olarak gelişenler, özgüven eksikliğine bağlı olarak gelişenler, psikolojik sisteme bağlı olarak gelişenler, mahremiyet eksikliğine bağlı olarak ve psikoseksüel becerinizin eksikliğinden dolayı gelişen sorunlardır. Bunlar ömür boyu süren erken boşalma tipinin örnekleridir. Bunun dışında kalan 7 sorun ise fiziksel hastalıklara bağlı olarak gelişen erken boşalma, fiziksel yaralanmalara bağlı olarak gelişenler, kullanılan bir ilacın gösterdiği yan etkiye bağlı olarak gelişenler, bilinçaltında yaşanan çatışmalara bağlı olarak gelişenler, psikolojik nedenlerden ve stresten dolayı meydana gelen sorunlar, partnerlerin ilişkilerinde yaşadıkları strese bağlı olarak gelişenler. Geciktirici sprey kullanmak sizlere bu anlamda yardımcı olabilir.

Erken boşalmada kullanılan yöntemler

Erkeklerin sıklıkla karşılaştıkları bu sorun çeşitli yöntemler ile özellikle de cinsel terapi yöntemleri ile tedavi edilebiliyor. Bunun yanı sıra çeşitli destek ürünleri kullanarak da bu tedavinizi destekleyebiliyorsunuz. Böylelikle erken boşalma sorununuza karşı bir şeyler yapabilir ve tedavisini sağlayabilirsiniz. Bunların dışında da çeşitli teknikleri cinsel terapi esnasında öğrenebilir ve partneriniz ile bunları uygulayarak zaman içerisinde erken boşalma sorununuzdan tümüyle kurtulabilirsiniz. Cinsel terapilerde kullanılan yöntemlere birkaç örnek verecek olursak bunlar. Dur – Başla tekniği, tantra teknikleri ve ritmik nefes alıp verme teknikleridir. Bunlar hakkında ki detaylı bilgileri sitemiz üzerinde bulunan diğer yazılarımızdan öğrenebilirsiniz.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )