Geciktirici Sprey Eczane Resmi Satış, Geciktirici spreyler 39 TL Kampanya Ürün Görseli

Erken Boşalmanın nedenleri nelerdir?

   ERKEN BOŞALMA NEDENLERİ NELERDİR ?

erken boşalma
    Erken boşalma erkeklerin ve partnerlerinin yaşamını olumsuz yönde etkilemektedir. Erken boşalma nedenleri ise aşağıdaki biçinde gözlemlenmektedir ;

  • Aile baskısı nedeni ile gençlerin hızlı masturbasyonyapması ve aceleci davranılarak boşalmak için hazzın hızlandırılmasından kaynaklanır. Bu sorun devam ettirildiğinde ileriki yaşlarda kişiler erken boşalma sorunu maduru olabilmektedirler.
  • Evlilik öncesi ilişki yaşamamış insanlar da erken boşalma görülür. Bu durum hazzın algılanmaması durumundan kaynaklıdır. Erkeklerde yaşanan bu sorun cinsel terapiler ile yada takviye ürünler ile atlatılabilmektedir.
  • Hazza yönelik tek taraflı ilişki esnasın da ki bu ilişkiler genel de para karşılığı yapılan ilişkilerdir bu gibi durumlar da da kontrolsüz boşalma yani erken boşalma sorununu meydana gelebilmektedir.
  • Geçlik dönemlerin de olması gereken sayıdan daha fazla mastürbasyon yapılıyor ise ileri dönemler de erken boşalma sorununu oluşturur.
  • Uzun süre ilişki yaşanmamışsa bundan sonra ki yapılan ilişkiler de erken boşalma sorunu meydana gelebilmektedir.

Erken boşalma sorunu yaşamamak için gençlik dönemlerin den başlayıp ileri ki yaşlar da cinsel hayatınıza dikkat etmelisiniz. Erken boşalma sorunu boşanmalara kadar gidebilmektedir çünkü. Bunun için de önlem almak şarttır. Bunun için mutlaka uzman hekime danışılmalıdır hatta partneriniz için uygun ise bu durumu beraber atlatmalı ve uzmana beraber muayene olmanız da fayda vardır.

Peki Erken boşalma sorunlarında ne gibi bir yol izlenilmelidir?

Erken boşalan erkekler ruhsal açıdan çöküntü yaşadıkları için ilk olarak bu durumu geçici bir süreliğine kabullenmelidir. Erken boşalma sorunun tedavisi olduğunu bilmeli ve hayatın sonu gibi davranışlar dan kaçınmalıdır. Çünkü erken boşalma sorunu tedavisi en basit sorunlardan birisidir.

Erken boşalmanın birçok nedeni  vardır örneğin ; partnerine karşı ilgisizlik  ya da partnerine karşı aşırı ilgi duyma , aile baskısın da yetişmiş ve heyecana bağlı hazlar , partnerini tatmin edememe konusun da kendine güvensizlik , uygun şartlar da cinsel ilişki yaşamayan kişiler de , partnerinin karşısın da aşırı bağlılığa paralel olarak heyecanlanma ve erken boşalma , fiziki sağlık sorunları , kendine güvensizlik , günah işlememe dürtüsü  ya da mahrem yerlerin den utanma duygusu , beden yönün den fiziki olarak beğenilmeme korkusu ve gizleme dürtüsü gibi bunların hepsi erken boşalma nedenleri arasındadır.

Erkek bu durum da temele inmelidir. Bu sağlık sorununu atlatmaya yönelik olarak ne yol izleyeceğini kendine hedef seçmeli ve bu durumun önüne geçmek için ne yapacağını kontrol etmelidir. Yani bilinçli olarak düşünmelidir be neden erken boşalıyorum sorusuna cevap bulmalıdır. Daha sonra ki aşama da ise cinsel terapi uzmanın dan destek almalıdır.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )